Psühholoogi elukutse ja psühholoogia rakendused
TUNNIKAVA 32
Tunniteema: Psühholoogi elukutse ja psühholoogia rakendused. Pt. 13
Alateemad:
Psühholoogi ja psühhiaatri elukutsed. Kohtumine nende elukutsete esindajatega.
Õppimis- ja töötamisvõimaluste tutvustus
Eesmärk: Tutvuda psühholoogi ja psühhiaatri igapäevatöö iseärasustega. Mõista, millist kasu toovad psühholoogiateadmised igapäevaelus ning, millised on õppimis- ja karjäärivõimalused.
Läbivad teemad. Tervislik eluviis, õpiedukus ja karjäär, infotehnoloogia.
Tugiained. Bioloogia, terviseõpetus, perekonnaõpetus, ühiskonnaõpetus, ajalugu, kirjandus.
Tunni käik:
Tunni sissejuhatus.
1. Arutelu. Milliseid karjäärivõimalusi pakub psühholoogia õppimine. ( 5 min)
2.Kohtumine psühholoogiga ja psühhiaatriga. Elukutsete esindajad tutvustavad oma töö iseärasusi, õppimis – ja karjäärivõimalusi. ( 30 min)
3. Küsimused ja vastused. ( 10 min)
4. Tunni kokkuvõtted.
Kodune ülesanne rühmatööna: Leida internetist või ajakirjandusest materjale psühholoogiateadmisi eeldavate elukutsete ning õppimisvõimaluste kohta. Vormistada kokkuvõte skeemina A3 formaadis.
Õpitulemus: Teab, kes on psühholoog ja kes on psühhiaater ning, millised on nende tööülesanded. Oskab tuua näiteid elukutsetest, mis eeldavad psühholoogiateadmisi. Teab kust leida infot õppimis- ja töötamisvõimaluste kohta.
Oskab nimetada psühholoogiateadmiste kasu igapäevaelus.
Hindamine: Rühmatöö hindamine.
Õppevahendid, õppekirjandus
· J.Uljas, T.Rumberg. Psühholoogia gümnaasiumile. Koolibri, 2002
· Allik, J. jt. Psühholoogia gümnaasiumile.TÜ Kirjastus, 2002
· Töövihik: K.Kullasepp, H.Saat. Psühholoogia töövihik.Koolibri, 2004
· K.Kullasepp, H.Saat. Õpetajale psühholoogiast. Õpetajaraamat. Tallinn. Koolibri, 2004
Soovitav kirjandus.
Tunniteema: Psühholoogi elukutse ja psühholoogia rakendused. Pt. 13
Alateemad:
Psühholoogi ja psühhiaatri elukutsed. Kohtumine nende elukutsete esindajatega.
Õppimis- ja töötamisvõimaluste tutvustus
Eesmärk: Tutvuda psühholoogi ja psühhiaatri igapäevatöö iseärasustega. Mõista, millist kasu toovad psühholoogiateadmised igapäevaelus ning, millised on õppimis- ja karjäärivõimalused.
Läbivad teemad. Tervislik eluviis, õpiedukus ja karjäär, infotehnoloogia.
Tugiained. Bioloogia, terviseõpetus, perekonnaõpetus, ühiskonnaõpetus, ajalugu, kirjandus.
Tunni käik:
Tunni sissejuhatus.
1. Arutelu. Milliseid karjäärivõimalusi pakub psühholoogia õppimine. ( 5 min)
2.Kohtumine psühholoogiga ja psühhiaatriga. Elukutsete esindajad tutvustavad oma töö iseärasusi, õppimis – ja karjäärivõimalusi. ( 30 min)
3. Küsimused ja vastused. ( 10 min)
4. Tunni kokkuvõtted.
Kodune ülesanne rühmatööna: Leida internetist või ajakirjandusest materjale psühholoogiateadmisi eeldavate elukutsete ning õppimisvõimaluste kohta. Vormistada kokkuvõte skeemina A3 formaadis.
Õpitulemus: Teab, kes on psühholoog ja kes on psühhiaater ning, millised on nende tööülesanded. Oskab tuua näiteid elukutsetest, mis eeldavad psühholoogiateadmisi. Teab kust leida infot õppimis- ja töötamisvõimaluste kohta.
Oskab nimetada psühholoogiateadmiste kasu igapäevaelus.
Hindamine: Rühmatöö hindamine.
Õppevahendid, õppekirjandus
· J.Uljas, T.Rumberg. Psühholoogia gümnaasiumile. Koolibri, 2002
· Allik, J. jt. Psühholoogia gümnaasiumile.TÜ Kirjastus, 2002
· Töövihik: K.Kullasepp, H.Saat. Psühholoogia töövihik.Koolibri, 2004
· K.Kullasepp, H.Saat. Õpetajale psühholoogiast. Õpetajaraamat. Tallinn. Koolibri, 2004
Soovitav kirjandus.
- A.Kidron. Nõustamiskunst.
- Bachmann, R. Maruste. Psühholoogia alused. Tallinn. Ilo, 2003
- R. B.Cialdini. Mõjustamise psühholoogia. Pegasus, 2001
- A.Levi. Enesemuutmise kunst
- A.Lunge. Emotsioonide psühholoogia. 1980
- L Mehilane. Psühhopatoloogia. 1999
- A.Realo, K.Konstabel. Isiksusepsühholoogia
- http://www.kliinik.ee
- http://www. Rajaleidja.ee
- http://www. Hyppelaud.ee