Motivatsioon
TUNNIKAVA 23
Tunniteema: Motivatsioon. Pt. 9
Alateemad:
Motivatsioon. Motivatsiooniteooriad.
Humanistlik lähenemine, kognitiivne lähenemine.
Saavutusvajadus.
Eesmärk: Teab erinevaid motivatsiooniteooriaid ja oskab neid võrrelda.
Läbivad teemad. Tervislik eluviis, tööalane karjäär, infotehnoloogia
Tugiained. Bioloogia, terviseõpetus, perekonnaõpetus, ühiskonnaõpetus.
Tunni käik:
Tunni sissejuhatus.
1.Kontrolltöö pt 7 ja 8. ( 20min)
2. Loeng. Motivatsioon.( 15 min)
3. Paaristöö, arutelu: kuidas saab koolitunnis õpilasi motiveerida. Tv ül 58. ( 10 min)
4. Tunni kokkuvõtted.
Kodune ülesanne: Õ. Lk 126-138 lugeda. Tv h. 57, 59, 60. Soovi korral valmistuda ettekandeks või koostada minireferaat soovitava kirjanduse põhjal.
Õpitulemus:
Teab erinevaid motivatsiooniteooriaid ja oskab neid võrrelda.
Hindamine: Kontrolltöö hindamine.
Õppevahendid, õppekirjandus
1. J.Uljas, T.Rumberg. Psühholoogia gümnaasiumile. Koolibri, 2002
2. Allik, J. jt. Psühholoogia gümnaasiumile.TÜ Kirjastus, 2002
3. Töövihik: K.Kullasepp, H.Saat. Psühholoogia töövihik.Koolibri, 2004
4. K.Kullasepp, H.Saat. Õpetajale psühholoogiast. Õpetajaraamat. Tallinn. Koolibri, 2004
Soovitav kirjandus.
TUNNIKAVA 25
Tunniteema: Motivatsioon. Pt. 9
Alateemad:
Seksuaalvajadus. Seksuaalsed õigused.Seksuaalne orientatsioon. Homoseksuaalsus
Eesmärk: Saada ülevaade inimese seksuaalsuse arengust ja seksuaalse orientatsiooni erinevustest. Suurendada õpilaste tolerantsust ja lugupidamist erineva seksuaalse sättumusega inimestest.
Läbivad teemad. Tervislik eluviis, turvalisus, tööalane karjäär, infotehnoloogia
Tugiained. Bioloogia, terviseõpetus, perekonnaõpetus, ühiskonnaõpetus.
Tunni käik:
Tunni sissejuhatus.
1. Mäng: pildimäng või kuum tool. Stereotüübid ühiskonnas.( 5 min)
2. Rühmatöö- rollimäng. Linnavalitsus sai geiklubi poolt kirja palvega lubada avada linnas geikohvik. 3 rühma: lastevanemate ühendus, linnakodanike liit, linnavalitsus.
( 15 min)
3. Loeng. Homoseksuaalsus.( 15 min)
5. Tunni kokkuvõtted. ( 3 min)
Kodune ülesanne: Lugeda lisamaterjali, teha kokkuvõte loetust vihikusse ja või koostada minireferaat soovitava kirjanduse põhjal.
Õpitulemus:
Teab, et seksuaalvajadus on üks inimese loomulikke vajadusi. Oskab lugu pidada erineva seksuaalse sättumusega inimestest.
Hindamine: Rollimängu hindamine
Õppevahendid, õppekirjandus
1. . J.Uljas, T.Rumberg. Psühholoogia gümnaasiumile. Koolibri, 2002
2. Allik, J. jt. Psühholoogia gümnaasiumile.TÜ Kirjastus, 2002
3. Töövihik: K.Kullasepp, H.Saat. Psühholoogia töövihik.Koolibri, 2004
4. K.Kullasepp, H.Saat. Õpetajale psühholoogiast. Õpetajaraamat. Tallinn. Koolibri, 2004
Soovitav kirjandus.
Tunniteema: Motivatsioon. Pt. 9
Alateemad:
Motivatsioon. Motivatsiooniteooriad.
Humanistlik lähenemine, kognitiivne lähenemine.
Saavutusvajadus.
Eesmärk: Teab erinevaid motivatsiooniteooriaid ja oskab neid võrrelda.
Läbivad teemad. Tervislik eluviis, tööalane karjäär, infotehnoloogia
Tugiained. Bioloogia, terviseõpetus, perekonnaõpetus, ühiskonnaõpetus.
Tunni käik:
Tunni sissejuhatus.
1.Kontrolltöö pt 7 ja 8. ( 20min)
2. Loeng. Motivatsioon.( 15 min)
3. Paaristöö, arutelu: kuidas saab koolitunnis õpilasi motiveerida. Tv ül 58. ( 10 min)
4. Tunni kokkuvõtted.
Kodune ülesanne: Õ. Lk 126-138 lugeda. Tv h. 57, 59, 60. Soovi korral valmistuda ettekandeks või koostada minireferaat soovitava kirjanduse põhjal.
Õpitulemus:
Teab erinevaid motivatsiooniteooriaid ja oskab neid võrrelda.
Hindamine: Kontrolltöö hindamine.
Õppevahendid, õppekirjandus
1. J.Uljas, T.Rumberg. Psühholoogia gümnaasiumile. Koolibri, 2002
2. Allik, J. jt. Psühholoogia gümnaasiumile.TÜ Kirjastus, 2002
3. Töövihik: K.Kullasepp, H.Saat. Psühholoogia töövihik.Koolibri, 2004
4. K.Kullasepp, H.Saat. Õpetajale psühholoogiast. Õpetajaraamat. Tallinn. Koolibri, 2004
Soovitav kirjandus.
- J.Allik. Psühholoogia lihtsusest. TÜ Kirjastus,1997
- Bachmann, R. Maruste. Psühholoogia alused. Tallinn. Ilo, 2003
- R.Bolton. Igapäevaoskused. Väike Vanker, 2002
- G R. B.Cialdini. Mõjustamise psühholoogia. Pegasus, 2001
- G.Butterworth, M. Harris. Arengupsühholoogia alused. Tartu, TÜ Kirjastus. 2000
- T.B C,G.Jung. Inimene ja tema sümbolid.
- N.Hayes. Sotsiaalpsühholoogia alused. Külim, 2002
- A.Kidron. Isiksus.
- Krull,E.Pedagoogilise psühholoogia käsiraamat. 2000
- R.Mänd. Elukunstnikud.Huma, 1998
- A.Raudsepp, L. Kotter. Homoseksuaalsus. Juhend õpetajatele ja noortenõustajatele. Tallinn, 2002
- A.Realo, K.Konstabel. Isiksusepsühholoogia.
- A.Pulver. Toimetulek iseendaga. Tartu. AS Fontes PMP,1991
- E.Haavilo-Mannila. Seksuaalsus Eestis. Tallinn, Eesti akadeemilineSeksuoloogia selts. 200
-----------------------------------------------------------------------------------------
TUNNIKAVA 24
Tunniteema: Motivatsioon. Pt. 9
Alateemad:
Humanistlik lähenemine, kognitiivne lähenemine.
Enesemotivatsioon, saavutusvajadus.
Eesmärk: Osata analüüsida motivatsiooni kujunemise erinevaid aspekte. Osata rakendada enesemotivatsiooni tõstvaid tegevusi.
Läbivad teemad. Tervislik eluviis, turvalisus, tööalane karjäär, infotehnoloogia
Tugiained. Bioloogia, terviseõpetus, perekonnaõpetus, ühiskonnaõpetus.
Tunni käik:
Tunni sissejuhatus.
1. Tv ül arutelu , ettekande kuulamine.( 10 min)
2. Rollimäng. Humanistlik lähenemine. Vajadused. Tunnustus ja saavutusvajadus. ( 15 min)
3. Rollimängu kokkuvõtted, analüüs, järeldused, õpetaja tagasiside. (10 min)
5. Tunni kokkuvõtted.
Kodune ülesanne: Õ. Lk 126-138 lugeda. Tv h. 57, 59, 60. Soovi korral valmistuda ettekandeks või koostada minireferaat soovitava kirjanduse põhjal.
Õpitulemus:
Teab, kuidas motivatsioon kujuneb. Oskab analüüsida erinevate tegurite mõju inimese motivatsioonile. Teab võtteid, kuidas ennast motiveerida.
Hindamine: ettekande hindamine, rollimängu hindamine
Õppevahendid, õppekirjandus
1. J.Uljas, T.Rumberg. Psühholoogia gümnaasiumile. Koolibri, 2002
2. Allik, J. jt. Psühholoogia gümnaasiumile.TÜ Kirjastus, 2002
Töövihik: K.Kullasepp, H.Saat. Psühholoogia töövihik.Koolibri, 2004
3. K.Kullasepp, H.Saat. Õpetajale psühholoogiast. Õpetajaraamat. Tallinn. Koolibri, 2004
Soovitav kirjandus.
- J.Allik. Psühholoogia lihtsusest. TÜ Kirjastus,1997
- Bachmann, R. Maruste. Psühholoogia alused. Tallinn. Ilo, 2003
- R.Bolton. Igapäevaoskused. Väike Vanker, 2002
- G R. B.Cialdini. Mõjustamise psühholoogia. Pegasus, 2001
- G.Butterworth, M. Harris. Arengupsühholoogia alused. Tartu, TÜ Kirjastus. 2000
- T.B C,G.Jung. Inimene ja tema sümbolid.
- N.Hayes. Sotsiaalpsühholoogia alused. Külim, 2002
- A.Kidron. Isiksus.
- Krull,E.Pedagoogilise psühholoogia käsiraamat. 2000
- R.Mänd. Elukunstnikud.Huma, 1998
- A.Raudsepp, L. Kotter. Homoseksuaalsus. Juhend õpetajatele ja noortenõustajatele. Tallinn, 2002
- A.Realo, K.Konstabel. Isiksusepsühholoogia.
- A.Pulver. Toimetulek iseendaga. Tartu. AS Fontes PMP,1991
- E.Haavilo-Mannila. Seksuaalsus Eestis. Tallinn, Eesti akadeemilineSeksuoloogia selts. 2006.
TUNNIKAVA 25
Tunniteema: Motivatsioon. Pt. 9
Alateemad:
Seksuaalvajadus. Seksuaalsed õigused.Seksuaalne orientatsioon. Homoseksuaalsus
Eesmärk: Saada ülevaade inimese seksuaalsuse arengust ja seksuaalse orientatsiooni erinevustest. Suurendada õpilaste tolerantsust ja lugupidamist erineva seksuaalse sättumusega inimestest.
Läbivad teemad. Tervislik eluviis, turvalisus, tööalane karjäär, infotehnoloogia
Tugiained. Bioloogia, terviseõpetus, perekonnaõpetus, ühiskonnaõpetus.
Tunni käik:
Tunni sissejuhatus.
1. Mäng: pildimäng või kuum tool. Stereotüübid ühiskonnas.( 5 min)
2. Rühmatöö- rollimäng. Linnavalitsus sai geiklubi poolt kirja palvega lubada avada linnas geikohvik. 3 rühma: lastevanemate ühendus, linnakodanike liit, linnavalitsus.
( 15 min)
3. Loeng. Homoseksuaalsus.( 15 min)
- Kasutatud kirjandus: J.Uljas, T.Rumberg. Psühholoogia gümnaasiumile. Koolibri, 2002
- A.Raudsepp, L. Kotter. Homoseksuaalsus. Juhend õpetajatele ja noortenõustajatele. Tallinn, 2002
- Noortenõustajate baskoolituse lorngumaterjalid. Koolituskeskus” Amor”, Eesti Pereplaneerimise Liit, 2004
5. Tunni kokkuvõtted. ( 3 min)
Kodune ülesanne: Lugeda lisamaterjali, teha kokkuvõte loetust vihikusse ja või koostada minireferaat soovitava kirjanduse põhjal.
Õpitulemus:
Teab, et seksuaalvajadus on üks inimese loomulikke vajadusi. Oskab lugu pidada erineva seksuaalse sättumusega inimestest.
Hindamine: Rollimängu hindamine
Õppevahendid, õppekirjandus
1. . J.Uljas, T.Rumberg. Psühholoogia gümnaasiumile. Koolibri, 2002
2. Allik, J. jt. Psühholoogia gümnaasiumile.TÜ Kirjastus, 2002
3. Töövihik: K.Kullasepp, H.Saat. Psühholoogia töövihik.Koolibri, 2004
4. K.Kullasepp, H.Saat. Õpetajale psühholoogiast. Õpetajaraamat. Tallinn. Koolibri, 2004
Soovitav kirjandus.
- J.Allik. Psühholoogia lihtsusest. TÜ Kirjastus,1997
- Bachmann, R. Maruste. Psühholoogia alused. Tallinn. Ilo, 2003
- R.Bolton. Igapäevaoskused. Väike Vanker, 2002
- G R. B.Cialdini. Mõjustamise psühholoogia. Pegasus, 2001
- G.Butterworth, M. Harris. Arengupsühholoogia alused. Tartu, TÜ Kirjastus. 2000
- T.B C,G.Jung. Inimene ja tema sümbolid.
- N.Hayes. Sotsiaalpsühholoogia alused. Külim, 2002
- A.Kidron. Isiksus.
- Krull,E.Pedagoogilise psühholoogia käsiraamat. 2000
- R.Mänd. Elukunstnikud.Huma, 1998
- A.Raudsepp, L. Kotter. Homoseksuaalsus. Juhend õpetajatele ja noortenõustajatele. Tallinn, 2002
- A.Realo, K.Konstabel. Isiksusepsühholoogia.
- A.Pulver. Toimetulek iseendaga. Tartu. AS Fontes PMP,1991
- E.Haavilo-Mannila. Seksuaalsus Eestis. Tallinn, Eesti akadeemilineSeksuoloogia selts. 2006.